Posted by admin | Możliwość komentowania Polityka, to dziedziną zajmująca się wszystkimi elementami życia społecznego została wyłączona

Czy Polska tak naprawdę skorzystała na wejściu do Unii Europejskiej?
Ostatnio była 9 rocznica wejścia naszego kraju do UE. Warto w takim razie zastanowić się czy w istocie wejście kraju nad Wisłą do Unii Europejskiej sprawiło, że wreszcie możemy być zadowoleni z rozwoju Polski. Cóż – trudno w sumie odpowiedzieć na takowe pytanie. W końcu w dalszym ciągu gonimy Szwecję czy Holandię. Chociaż chciałoby się powiedzieć, że jest dobrze, to trudno tak powiedzieć. Chociaż oczywiście w porównaniu z innymi krajami, które ponad 20-lat temu także odzyskały upragnioną wolność, to wcale nie jest u nas tak źle. Można powiedzieć, że ludzie uwielbiają narzekać, przez co nie są w stanie zauważyć pozytywów.
Weźmy chociażby pod uwagę to, że polityka Unii Europejskiej powoduje, iż nareszcie w Polsce jest bardzo dużo pieniędzy na choćby oczyszczalnie ścieków bądź autostrady. Oczywiście dużo pieniędzy jest roztrwanianych, lecz widać znaczące postępy. A poza tym sytuacja geopolityczna Polski uległa całkiem sporej poprawie. Czyli można powiedzieć, że gdyby nie Unia Europejska, mocno przypominalibyśmy choćby Ukrainę – niezwykły kraj, ale bardzo mocno podzielony, bardzo mocno niedoinwestowany. Czyli podsumowując: choć Unia Europejska ma wiele wad, które w istocie zagrażają naszemu krajowi, całej Europie, to jednakowoż cieszy, że Polacy powiedzieli tak dla Unii. W sumie nie było innej opcji.

Comments are closed.